Konyaaltı Plaj Ve Piknik Alanları

Antalya Konyaaltina yakın plaj ve piknik alanları. Antalya yaz aylarında çok fazla yabancı turist ağırlar durum bu olunca Antalya yerlisi veya diğer illerden gelen yerli turistler tatil yapacakları bölgeyi iyi araştırmaları gerekmektedir. Çünkü Antalya’daki turizm bölgelerinin büyük bir kısmı yerli Turiste hitap etmemektedir. Durum bu olunca yerli turist tatil yapacağı bölge için aceleci davranmayıp araştırma yapması gerekir.

konyaaltı plaj ve piknik alanları
konyaaltı plaj ve piknik alanları

Yerli turistler için Konyaaltı Plajı

Öncelikle şehir merkezine yakın yerler her türlü ihtiyacı karşılayan yerlerdir. Antalya’nın Konyaaltı ilçesi yerli turistler için bulunmaz yerlerden bir tanesidir. Burada çok fazla seçenek vardır.

İlk olarak Konyaaltı şehir merkezine yakındır. İkincisi buraya yakın birçok farklı plaj ve piknik alanı vardır. Üçüncüsü ise Antalya’da en çok ziyaret edilen yerlerden Tünektepe Konyaaltı Sarısu ilçesinde Göynük Kanyonu 25 km mesafede, ayrıca Phaselis ve Olympos gibi sahili olan antik kentlere yaklaşık 40 km mesafede. Bunların tamamı tatil için avantajdır. Yaz tatilinin olmazsa olmazı plajlardır. Aşağıda konyaaltına çok yakın plaj ve piknik alanlarını tercih edebilirsiniz.

Konyaaltı Plajı, yaklaşık 6 km uzunlukta ve plaj boyu yürüyüş alanı ayrıca yeni yapılan boğaçayı projesi ile dünyanın en güzel plajlarından biridir. Konyaaltı plajı ücretsizdir.

Sarısu plajı kadınlar plajı ve Sarısu mesire alanı

Sarısu plajı, bu plaj Konyaaltı plajına yaklaşık 1,5 km Konyaaltı Sarısu mahallesine yürüme mesafesindedir. Sarısu plajı Sarısu mesire alanı olarakta bilinir. Sarısu plajı Konyaaltı plajı kadar büyük değildir ancak Konyaaltı plajından çok daha fazlası vardır. Mangal yakmak için özel alanlar, dinlenmek için denize çamlık alan ve kadınlara özel bir plajı vardır. Plaj içinde marketleri vardır ve son olarak araç ile giriş 10 TL. Ailece gidilecekse tavsiye edilir çok güzel bir yerdir.

Topçam plajı Topçam mesire alanı

Üçüncü plaj, Topçam plajı diğer adıyla Topçam mesire alanı. Burası Sarısu plajına yaklaşık 2 km mesafede. Burayı Antalya’da yaşadığım için çok iyi biliyorum ve sürekli gittiğim için tavsiyem topçam plajıdır. İster ailece gidin ister yalnız herkes için uygun yerler var. İrili ufaklı küçük tepelere kurulmuş masalar oturaklar dışında hazır barbeküler var. Mangal için şiş veya ızgara almak yeterlidir.

Topçam plajı mesire alanı içinde et tavuk dışında ihtiyaçları karşılayacak malzemeleri bulabilirsiniz. Buranın en güzel yanı ise nerede oturuyor ve mangal yakıyorsanız mutlaka oradan denize inen mesafe en fazla 15 metredir. Topçam plajını ve mesire alanını kesinlikle tavsiye ederim. Giriş ücreti 20 TL bu tutar araç başınadır. Araçta bir kişi veya 10 Kişi hiç fark etmez ödeyeceğiniz tutar 20 TL. 2020 Ocak ayı için yazdığım sonradan fiyat değişebilir. Not 2021 için araç giriş fiyatı 36 TL 

Küçük çaltıcak plajı ve mesire alanı

Dördüncü plaj, küçük çaltıcak plajı, burasıda Sarısu ve topçam gibi hem plajı olan hem piknik alanları vardır. Topçam plaj ve mesire alanına yaklaşık 2 km mesafededir. Videoda küçük çaltıcak plaj ve mesire alanı dışında bütün plajları görebilirsiniz. Ocak ayında videolar çekildi çünkü ancak kış aylarında sakin oluyor ve sanırım yaza hazırlık tadilatındaydı. Küçük çaltıcak plajına giriş araç başına 20 TL

Beşinci Plaj, Büyük çaltıcak diğer adıyla büyük çaltıcak mesire alanı, buradada yüzmek ve mangal yakmak için alanlar var. Büyük çaltıçak giriş ücreti 20 TL.

Altıncı Plaj, kargıcak plajı diğer adıyla kargıcak mesire alanı burası büyük çaltıcak plajına araçla 5 dakika mesafede. Kargıcak plajında mangal ve yüzmek için alanlar vardır. Giriş ücretlidir araç başına 20 TL.

Bütün plaj ve piknik alanları Konyaaltı dışında ücretlidir ve ücret ocak 2020 içindir. Giriş ücretlerinde küçük değişiklikler olabilir. Sormak istediklerinizi yorum yaparak sorabilirsiniz. Yukarıda yazılı plaj ve piknik alanları için tavsiye isteyenlere Sarısu ve Topçam plaj mesire alanını tavsiye ederiz.

Son olarak konyaaltında bir tatil düşünüyorsanız ve doğal yerleri seviyorsanız Antalya hurma Sarısu veya liman mahallesine yaklaşık olarak 12 km uzaklıkta çakırlar veya aşıklar tepesini ziyaret edebilirsiniz. Çakırlar dağdan akan kar sularının aktığı boğaçayının üst kısmıdır. Ve burada köy kahvaltısı adına herşeyi bulabilirsiniz.

Çakırlara Konyaaltı hurma mahallesi boğaçayı caddesi üzerinden gidebilirsiniz. Aşıklar tepesine Sarısu arıtma tesisi yanındaki yoldan giderek ulaşabilirsiniz. Aşıklar tepesi yukarı dağlara yakın bir tepede birkaç kafenin olduğu manzaralı yere verilen isim. Aşıklar tepesi yaz aylarında sıcaktan kaçıp çay kahve eşliğinde manzara izlemek isteyenlerin ve köy kahvaltısı yapmak isteyen kişilerin tercihidir.

Back to top button